Festival traminca | Program
15757
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15757,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Program

Program Festivala traminca čine stručna predavanja i radionice, gala večera te izložba vina.

U nastavku pogledajte raspored s točnom satnicom:

Petak, 14. lipnja 2019.

11:00-19:00 sati: STRUČNA PREDAVANJA I RADIONICE

Stari podrum Iločkih podruma

 

11:00 – Prof.dr.sc. Bernard KozinaUvodna riječ o sorti traminac,

 

11:10 – Dr. Ivana AlpezaRasprostranjenost traminca u Hrvatskoj,

 

11:20 – Institut za vinarstvo iz PečuhaInovativni potomci traminca, gosti László Hevér i Zoltán Győrff,

VINA:
PTE SZBKI Jázmin 2018
PTE SZBKI Sylver 2018
PTE SZBKI Jázmin 2017
PTE SZBKI Borsmenta 2017

 

11:50 – Vinarija NećakZašto smo posadili traminac gdje ga nitko nije htio?, gost Stefan Nećak,

VINA:
Traminac 2018
Traminac 2017

 

12:10 – Domaine Paul GinglingerAlzas, raj za tramince, gost Michel Ginglinger,

Gewurztraminer Pfersigberg 2017
Gewurztraminer Pfersigberg 2011
Gewurztraminer Pfersigberg 2005

 

12:40 – Ivan EnjingiKako sam dobio traminac od 20 posto alkohola,

VINA:
Mirisavi traminac 2004

 

12:50 – Stjepan KaralićLedena berba koja je spasila Papu,

VINA:
Ledena berba 2009

 

13:00 – Iločki podrumiHorizontalno kušanje sedam traminaca različitih stilova iz jedne vinarije.

VINA:
Traminac odabrano vino
Traminac vrhunsko vino
Traminac kasna berba
Traminac izborna berba
Traminac izborna berba bobica
Traminac izborna berba prosušenih bobica
Traminac ledena berba

 

 

14:00-15:00 – Stanka za ručak

 

 

15:00 – Danilo SteyerTraminac kao baza za pjenušce,

VINA:
Steyer Vaneja, dišeća penina suho
Steyer Vaneja, dišeća penina, popolnoma suho

 

15:30 – Bruno GaberšekSlovenija, zemlja traminaca,

VINA:
Traminec – Radgonske gorice
Traminec G – Ptujska klet (Pullus)
Traminec – Sturm
Traminec Haloze – Gross

 

16:00 – Radovan ŠumanMoj život u harmoniji s prirodom,

VINA:
Sun Drops

 

16:30 – Slavko KalazićVertikalno kušanje traminaca iz Baranje,

VINA:
Traminac 2007
Traminac 2009
Traminac 2012
Traminac 2015
Traminac 2017

 

17:00 – Ivan Barbić MWHrvatski traminci vs Domaine Weinbach.

VINA:
Domaine Weinbach, Cuvée Theo 2018
Domaine Weinbach, Cuvée Theo 2013
Domaine Weinbach, Cuvée Theo 2009
Domaine Weinbach, Gewurztraminer Grand Cru Furstentum 2009
Trdenić, Gewurztraminer 2017
Josić, Traminac 2018
Enjingi, Traminac mirisavi 2009
Apostol, Traminac 2017
Kalazić, Traminac 2017
Bolfan, Tingo
Tomac, Amfora
Iločki podrumi, Traminac Principovac
PZ Trs, Traminac 2017
Sever, Traminac Izborna berba prosušenih bobica 2015
Rajaković, Traminac 2017, suho
Bodren, Traminac Izborna berba prosušenih bobica 2015

 

 

20:00-23:00 sata: GALA VEČERARASPRODANO!

Principovac

 

Autorska večera renomiranog kuharsko-somelierskog tima. Chef Tom Gretić na prestižnoj lokaciji ladanjske kuće Principovac upriličiti će gourmet poslasticu od sljubljivanja hrane i traminca u različitim izdanjima.

 

VELIČANSTENI POVRATAK

ili

KAKO JE TRAMINAC ORASPOLOŽIO MRGUDA TOMA i VRATIO GA U HRVATSKU

 

Pjenušac dobrodošlice
Ivan Čobanković

 

Pate od guščje jetre
Pečene marelice u medu
Brioche sa čvarcima

Traminac vrhunsko vino 2017, Iločki podrumi
Traminac 2017, Vinarija Josić

 

Rižoto od ječma i krvavice
Zelena jabuka, hren
Tostirani lješnjaci

Traminac, izborna berba 2009, Vinarija Enjingi
Traminac 2015, Vinarija Ćasić

 

Smuđ u smeđem maslacu
Ragu od kulena i paprike
Krema od kukuruza

Traminac, Izborna berba 2017, Slavko Kalazić
Traminac, Personal Collection, 2017, Suza Baranje (Kolar)

Vratina od crne slavonske svinje
Paljeni poriluk, pečena jabuka
Krema od krumpira, umak od smrčaka

Traminac Principovac 2015, Iločki podrumi
Traminac, Izborna berba, 2016, PZ Trs

 

Kobler od breskve
Krema od gorgonzole
Traminac ledena berba 2009, Misna vina
Traminac izborna berba bobica 2016, Iločki podrumi

 

Traminka – rakija od traminca
OPG Barbarić

Subota, 15. lipnja 2019.

17:00-23:00 sata: IZLOŽBA VINA

U subotu u poslijepodnevnim satima do kasno navečer biti će upriličeno kušanje traminaca više od 50 vinarija iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Mađarske, Srbije, Francuske, Italije…

 

U nastavku donosimo nazive vinarija koje će na štandovima izložiti svoje tramince:

 

ILOK:

Iločki podrumi, Ivan Čobanković, Vinarija TRS, Vinarija Čobanković, Vinarija Papak, Vinarija Dragun, Podrumi Krešić, OPG Barbarić, Vinarija Buhač, Srijemska kapljica, Podrum Marija

 

SRBIJA:

Vinarija Nećak, Mačkov podrum, Vinarija Imperator, Vinarija Đurđić, Vinarija Deurić

 

AUSTRIJA – GRADIŠĆE:

Weingut Umathum

 

FRANCUSKA – ALZAS:

Domaine Paul Ginglinger

 

ITALIJA – ALTO ADIGE:

Franz Haas, Hartmann Donà, Gumphof

 

SLOVENIJA:

Danilo Steyer, Radovan Šuman

 

ERDUT:

Erdutski vinogradi

 

BARANJA:

Vinarija Josić, Vinarija Kalazić, Suza Baranje (Podrum Kolar), Vinarija Gerštmajer,

 

TRNAVA – KUTJEVO – SLAVONSKI BROD:

Vinarija Apostol, Misna vina, Nikica Milanović, Vinarija Mihalj, Kutjevo d.d., Gojko Soldo, Vinarija Krauthaker, Dražen Zečić, Ranč Ramarin (Renato Samardžić)

 

BREGOVITA HRVATSKA – MOSLAVINA, OZALJ, KRAŠIĆ, PLEŠIVICA, ZAGORJE, MEĐIMURJE:

Vinarija Trdenić, Vinarija Šoštar, Vinarija Šafran, Vinarija Sever, Dvorska vina Šoškić, Vinarija Rajaković, Vinarija Bolfan, Bodren, Vinska kuća Hažić, Podrum Štrigova, Mladina, Dvanajščak, Gašparinčić, Jagunić, Tomac

 

DISTIBUTERI UVOZNICI:

Hidden Wines, Enozoik